KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14461039
nr 1446 1039
Peder Mønsted
(1859-1941), Danmark
Oljemålning, Stuga i vinterskrud, Langseth i närheten av Lillehammer. Signerad, daterad Langseth 1919. Olja på duk, 50x64cm, yttermått inklusive ram: 71x86cm
Peder Mønsted, dansk målare född 1859, död 1941.
Utrop:
25.000 kr
Såld:
23.000 kr
måndag 31 januari 2022
kl 18:55:46
20.000 kr
22.500 kr
21.000 kr
21.500 kr (Budbetjänt)
22.500 kr
22.500 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
31 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska